تبلیغات
به روز - نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ششم مهر شروع به کار کرد
 
به روز
مطالب داغ گلچین
                                                        
درباره به روزتر


مدیر به روزتر : akbar hp
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟


 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز ششم مهرماه با حضور یکهزار ناشر داخلی و خارجی در تبریز گشایش می یابد.
   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز ششم مهرماه با حضور یکهزار ناشر داخلی و خارجی در تبریز گشایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، "علی داننده" در نشست مشترک با خبرنگاران نشریات محلی و سراسری اظهار داشت: در نمایشگاه کتاب امسال همچنین یكصد نمایندگی از كشورهای انگلیس، تركیه، آذربایجان، هندوستان و كشور های همجوار عربی شركت می كنند.

وی با اشاره به افزایش تعداد ناشران از 700 ناشر در سال گذشته به یکهزار ناشر در سالجاری گفت: نمایشگاه كتاب امسال از نظر وسعت و حجم كتاب های ارایه شده نسبت به سال های گذشته ارتقای چشمگیری داشته و  یك سالن به تعداد سالن های این نمایشگاه افزوده شده است.

داننده گفت: بیش از یکصد هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف علمی،‌ادبی،‌تاریخی، فنی و کودکان و همچنین کتب دانشگاهی از انتشارات معتبر دانشگاهی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ارائه می شود.

داننده با اشاره به اینكه نمایشگاه كتاب تبریز پس از تهران مهمترین و بزرگترین نمایشگاه كتاب ایران است، افزود: این نمایشگاه به دلیل پیوند خوب با بدنه مردمی و ایجاد شور و نشاط در جامعه از اهمیت ویژه ای در كشور برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین زمان برگزاری این نمایشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به شروع فصل تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و به تناسب نیازهای ایجاد شده در آغاز مهر این نمایشگاه بستر مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای این قشر از جامعه است.

وی با اشاره به فعالیتهای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در رابطه با ترویج و تقویت فرهنگ مطالعه گفت: علاوه بر تهیه کتب مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی در طول سال، در سال جاری شش میلیارد ریال كتاب رایگان در اختیار گروه های هدف قرار می گیرد كه این رقم نسبت به سال گذشته 400 میلیون ریال افزایش دارد.

داننده با بیان اینكه كتاب ها با 40 درصد تخفیف به خریداران ارایه می شود، افزود: 20 درصد از تخفیفات از طریق ناشران و 20 درصد نیز از طریق بن اعمال می شود.

وی برنامه های جنبی این نمایشگاه را پرمحتواتر از سال های گذشته عنوان كرد و گفت: خدمات پستی، حمل بار برای ارسال كتاب به خریداران و همچنین همكاری اتوبوسرانی برای تردد راحت تر به محل نمایشگاه از دیگر اقدامات انجام شده برای ارتقای كیفیت و خدمات دهی در نمایشگاه امسال است.

نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از ششم تا سیزدهم مهر ماه جاری از ساعت 10 صبح تا 20 در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :