تبلیغات
به روز - رقیب برج ایفل
 
به روز
مطالب داغ گلچین
                                                        
درباره به روزتر


مدیر به روزتر : akbar hp
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟شنبه 30 اردیبهشت 1391 :: نویسنده : akbar hp
روز پیش از برج بلند و مارپیچ مانندی که گفته می شد رقیب برج ایفل است و به مناسبت المپیک ۲۰۱۲ ساخته شده بود، رونمایی شد.واکنش مردم نیز نسبت به این برج هنری کمی دور از تصور بود،چرا که آنرا هیولای هنر عمومی یا گودزیلا خوانده و آنرا مورد تمسخر قرار دادند.
 دیروز در لندن از برج بلندی که پیشتر گفته می شد رقیب برج ایفل است،با حضور برخی از سران انگلستان و شهردار لندن رونمایی شد.این برج که به مناسبت بازیهای المپیک لندن طراحی و به مرحله پیاده سازی نیز رسیده است،توسط آنیش کاپور، هنرمند هندی تبار ساکن لندن نظارت شده و تیمی از مهندسین اروپایی آنرا ساختند.
رقیب برج ایفل و عکس العمل های مردم! + عکس

این اثر در حال حاضر یکی از بزرگترین اثرهای هنر عمومی انگلستان به شمار می آید.ارتفاع این برج چیزی بالغ بر ۱۱۵ متر بوده و از بالای آن دورنمایی زیبا از چشم انداز شهر لندن به میهمانان عرضه می کند.اما حواشی این پرده برداری نیز بسیار تعجب برانگیز بود.
برخلاف تصور شهردار لندن که از پیش حدس زده بود مردم شهر به شدت از این اثر هنری استقبال کنند و آنرا رقیبی برای برج ایفل خوانده بود ،مردم نه تنها از این دیدن این برج لذتی نبردند،بلکه آنرا هیولای هنر عمومی یا گودزیلا خوانده و آنرا مورد تمسخر قرار دادند..شهردار لندن از این واکنش به شدت شوکه شد!!

نوع مطلب : جالب، 
برچسب ها :