تبلیغات
به روز - آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان
 
به روز
مطالب داغ گلچین
                                                        
درباره به روزتر


مدیر به روزتر : akbar hp
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

شاید پیدا کردن بزرگترین قلعه در دنیا مثل پیدا کردن یک تکه از کیک بزرگ در روی زمین باشد . اولین دلیل برای این مورد آن است که تعریف دقیقی از قلعه وجود ندارد . قلعه یک ساختار دفاعی است که به عنوان محل اقامت برای یک حاکم یا اشراف زاده و یا … است البته همیشه اینطور نیست . در حال حاضر بسیاری از افراد موافق این نیستند که کرملین در مسکو قلعه باشد اما Forts در هند هست. در این مقاله خاص، رتبه بندی قلعه ها از نظر مساحت بر روی زمین ، ارتفاع و تعداد اتاق در نظر گرفته شده است . امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما اموزنده باشد .

قلعه ادینبورگ

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

در دهمین رتبه قلعه های بزرگ دنیا ، قلعه ادینبورگ است که در شهر ادینبورگ در اسکاتلند واقع شده است. این بنا خط افق زیبایی به کل شهر داده است . قلعه در تخته سنگ آتشفشانی که خاموش شده است واقع شده است . چند ساختمان در پشت قلعه ساخته شدهاست که تاریخ احداثشان به قرن شانزدهم میلادی برمیگردد . آیا شما نام از کلیسای سنت مارگارت را شنیده اید ؟ این کلیسا از قدیمی ترین ساختمان های باقی مانده در این شهر است که قدمت آن به اوایل قرن ۱۲ برمیگردد . مساحت این قلعه ۳۵۷۳۷ متر مربع را پوشش می دهد.

ارگ حلب

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

این ارگ که یکی از قدیمی ترین قلعه ها در کل جهان است بر روی تپه ای ۵۰ متری در مرکز حلب در سوریه واقع شده است. تحقیقات نشان می دهد که استفاده انسان از این تپه حداقل در اواسط هزاره سوم قبل از میلاد آغاز شده . قلعه توسط یونانی ها، رومی ها ، ایوبیان و Mamluks های ترک ساخته شده است . اکثریت آنچه که ما به عنوان ساختار کلی قلعه میشناسیم ، قدمتش به قرن سیزدهم میرسد . بنابراین، اگر از آن بازدید می کنید، آنچه که شما را شگفت زده میکند حفظ شدن بقایای قلعه از قرن سیزدهم تا به امروز است مساحت این قلعه حدود ۳۹۸۰۴ مترمربع است .

قلعه HIMEJI

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

این قلعه به زیباترین قلعه در تمام ژاپن معروف است . ساختمان این بنا از چندین جنگ داخلی و زلزله و بمب گذاری و … جان سالم به در برده است . بنای اصلی قلعه در قرن چهاردهم ساخته شد و به تدریج با گذشت زمان افزایش بنا پیدا کرد . امروز مساحت آن ۴۱۴۶۸ متر مربع را پوشش می دهد نمای آن کاملا زرق و برق دار به نظر می رسد . ساخت قلعه ( آنچه که امروز وجود دارد ) در سال ۱۶۰۹ به پایان رسید.

قلعه بودا

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

قلعه بودا در بوداپست مجارستان واقع شده است . ساختمان آن در قرن سیزدهم تکمیل شد . به دلیل حمله مغولها مردم می خواستند یک محیط امن تر و در نتیجه با استحکام بسیار بالا داشته باشند . سبک معماری متفاوت این قلعه از سبک معماری گوتیک به سبک باروک الهام گرفته شده است . دلیل آن بازسازی های متعدد قلعه بود که منجر به تغییر در معماری اصلی شد . این قلعه در شب کاملا زرق و برق دار به نظر می رسد و مساحت ۴۴۶۷۴ متر مربع را پوشش می دهد. این قلعه در نوک جنوبی تپه واقع شده است.

قلعه SPIS

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

این یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطی ایی در اروپای مرکزی است . قلعه Spis است در قسمت شرقی اسلواکی واقع شده است. در طول نیمه اول قرن سیزدهم، بدنه اصلی قلعه با دیوارهای سنگی تکمیل و مستحکم شد . حیاط پایین تر نیز در اواسط قرن پانزدهم دارای استحکاماتی شد. این قلعه است که در حومه شهر واقع شده است زیبایی خاصی به آن بخشیده است . این محل همچنین برای عکسبرداری و فیلم برداری در فیلم های مختلف استفاده می شود که «آخرین لژیون» و Dragonheart را میتوان نام برد . .مساحت ۴۹۴۸۵ متر مربع را پوشش می دهد.

قلعه Hohensalzburg

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

قلعه Hohensalzburg در سالزبورگ یکی از شهرهای اتریش واقع شده است . این یکی از بزرگترین قلعه های اروپا است و به همین علت است که به نحو احسن حفظ میشود . قلعه Hohensalzburg در سال ۱۰۷۷ ساخته شده است . نمای قلعه در بین سال های ۱۴۹۵ و ۱۵۱۹ گسترش یافت. ساختمان ها و بنایهای بسیاری پس از آن دوره ساخته شد. این قلعه مساحت ۵۴۵۲۳ متر مربع را پوشش می دهد.

قلعه ویندسور

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

قلعه ویندسور قطعا بزرگترین قلعه در تمام انگلستان است. همچنین به عنوان بزرگترین قلعه مسکونی جهان شناخته شده است. شاید بدانید که قلعه ویندسور یکی از خوابگاه های رسمی ملکه الیزابت دوم بوده است. او مقدار زیادی از تعطیلات آخر هفته را در این قلعه سپری کرده است. او از این قلعه به عنوان یک قلعه برای سرگرمی، اعضای دولت و خانواده اش استفاده میکرده است . قلعه مساحت ۵۴۸۳۵ متر مربع را پوشش می دهد.

قلعه پراگ

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

این قلعه با توجه به کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان بزرگترین قلعه در دنیا شناخته شده است . حال شما شما میپرسید که چرا رتبه سوم در این لیست به آن اختصاص داشته است . قدمت این قلعه به قرن نهم برمیگردد و به دفعات زیاد تا نیمه دوم قرن هجدهم گسترش یافته است . مناظر و جاذبه های بسیاری در قلعه از جمله کلیسای سنت ویتوس و کلیسای سنت جورج وجود دارد. قطعا یکی از زیباترین قلعه های دنیاست و شما در بازدید از این مکان پیشمان نخواهید شد .قلعه مساحت ۶۶۷۶۱ متر مربع را پوشش می دهد.

دژ MEHRANGARH

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

این مکان که به عنوان یک قلعه نامیده می شود در اصل یک برج و بارو است که معادل قلعه در هندوستان است. این قلعه بر روی تپه ای واقع شده است که ۱۲۲ متر از زمین ارتفاع دارد . این قلعه توسط ۳۶ دیوار با ارتفاع زیاد است که حدود ۲۱ متر است احاطه شده است. برای ورود به آن می توانید از هفت دروازه قلعه استفاده کنید . این قلعه در اصل در سال ۱۴۵۹ توسط جادهاپور ساخته شده بود . آنچه جالب است این است که هر چه از قلعه باقی مانده است قدمتش به قرن هفدهم برمیگردد . قلعه مساحت ۸۱۲۲۷ متر مربع را پوشش می دهد.

قلعه Malbork

آشنایی با بزرگترین قلعه های جهان  Largest Castles in the World

قلعه Malbork که رتبه شماره یک در این فهرست به خود اختصاص داده در لهستان واقع شده است. این بزرگترین قلعه در دنیا است و مساحت آن ۱۴۳۵۹۱ متر مربع را پوشش می دهد. این قلعه توسط شوالیه های قدیم توتنی در سال ۱۲۷۴ تاسیس شد. قلعه Malbork به عنوان دفتر مرکزی در درگیری های داخلی لهستان استفاده شد و به طور موثری در شکست دادن ارتش لهستان نقش داشت . این قلعه به عنوان ستاد فرماندهی شوالیه ها مورد استفاده و از آنجا که تعداد شوالیه ها روز به روز افزایش میافت مساحت آن نیز افزایش چشمگیری داشته است .

نوع مطلب : دانستنی ها، 
برچسب ها :