تبلیغات
به روز - دو وانت جدید از ایران خودرو
 
به روز
مطالب داغ گلچین
                                                        
درباره به روزتر


مدیر به روزتر : akbar hp
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟چهارشنبه 14 تیر 1391 :: نویسنده : akbar hp

6-231.jpeg
 
مدیرعامل ایران خودرو از عرضه وانت تندر 90 به بازار تا پایان امسال خبر داد.

جواد نجم‌الدین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، وانت تندر 90 تا پایان...

امسال وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان این‌که ظرفیت نهایی تولید 50 هزار دستگاه در سال برای وانت تندر 90 پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال تولید این خودرو با تیراژ مناسب آغاز و به تدریج افزایش می‌یابد تا به سقف تولید برسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در خصوص قیمت عرضه این محصول به بازار اظهار کرد: تاکنون قیمت این خودرو نهایی نشده است. به گزارش ایسنا، پیش از این قائم مقام مدیرعامل ایران در خصوص تولید وانت تندر 90 اظهار کرده بود که وانت‌های موجود در ایران از نظر مصرف سوخت و تکنولوژی قدیمی محسوب می‌شوند، بنابراین ایران خودرو تولید وانتی جدید با تکنولوژی روز را در دستور کار قرار داده است.

به گفته میرجواد سلیمانی، وانت تندر 90 در دو نوع بنزینی و دوگانه‌سوز و احتمالا دیزلی تولید خواهد شد. این وانت گنجایش 800 کیلوگرم بار را داشته و مجهز به کیسه هوا و ترمز ضد قفل خواهد بود.

وانت تندر 90 روی پلت‌فرم ایکس 90 تولید شده و موتور آن همان موتور تندر 90 سواری است. البته گیربکس این وانت نسبت به مدل سواری آن تقویت شده است. با توجه به آنکه بخشی از قطعات وانت تندر 90 با سواری آن مشترک است، این خودرو با 50 درصد ساخت داخل وارد بازار خواهد شد.وانت پژویی ایران خودرو در راه است

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو در کیفیت و توسعه محصول گفت: این شرکت به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان و توسعه سهم خود در بازار وانت جدید ی به بازار عرضه خواهد کرد. به گزارش ایسنا، میر جواد سلیمانی افزود: این وانت جدید با کد PU1 قرار است درنیمه دوم سال جاری به خطوط تولید ایران خودرو بپیوندد.

وی افزود: این وانت جدید که بر پایه پلت‌فرم پژو 405 ساخته می‌شود و در مرحله طرح و توسعه و تدارک قطعات جدید است.

سلیمانی افزود: بعد از انجام آزمون‌های گوناگون که در دست تدوین است، این محصول در بهمن ماه سال جاری وارد چرخه تولید خواهد شد.

وی، موتور این محصول را نسخه بهبود یافته موتور OHVG به نام OHVG2 نام برد که 1700 سی سی پایه گازسوز و از استاندارد آلایندگی یورو 4 برخوردار است.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، کاهش مصرف سوخت را از جمله مزایای این موتور روی وانت جدید برشمرد و افزود: تغییراتی روی مانیفولد و کنیستر انجام شده که کاهش قابل توجه مصرف سوخت را در پی دارد.

وانت 405 1

وی وزن خودرو با سرنشین و بار را کمتر از دو تن ذکر کرد که 1100 کیلوگرم آن وزن خودرو است و افزود: این محصول استانداردهای 55گانه اجباری را تامین می‌کند و مخازن سوخت آن زیر اتاق بار نصب می‌شود.

سلیمانی در مورد نصب موتورهای دیگر روی این وانت گفت: به منظور سهولت حرکت در وضعیت بار سنگین، قوای محرکه در خودروهای باری حتما باید دیفرانسیل عقب باشد و در حال حاضر تنها موتور دیفرانسیل عقب ما OHVG است.

وی اظهار داشت: نمونه وانت جدید دو سال پیش به نمایندگی های ایران خودرو معرفی و بر اساس نظرات نمایندگان، بهبودهایی در حجم اتاق بار ایجاد شد.

وانت 405 2

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو، فضای بهتر کابین، کولر، فرمان هیدرولیک و سیستم ترمز ABS را از جمله امکانات وانت جدید عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه زمان بندی، سال آینده 30 هزار دستگاه از این محصول تولید خواهد شد.

نوع مطلب : خودرو، 
برچسب ها :