تبلیغات
به روز - تراکتور مدل 91 با رانندگی تونی دربست تا فتح یک جام...
 
به روز
مطالب داغ گلچین
                                                        
درباره به روزتر


مدیر به روزتر : akbar hp
نویسندگان
نظرسنجی
نظرشما در مورد مطالب این وبلاگ چیست؟تراکتور 91

سایت گل – فصل نقل وانتقالات در شرایطی به پایان رسید که در واپسین ساعات آن داستان مجتبی جباری وحضور او در تراکتور سازی موج کوتاه جدیدی را در حول وحوش این تیم براه انداخت  اما طول این موج خیلی سریعتر از آنکه بازتابی داشته باشد با توافق نهایی این بازیکن با تیم سابق خود پرونده نقل وانتقالاتی سرخ پوشان تبریزی هم بسته شد .
سایت گل برای آگاهی خوانندگان خود نسبت به ...
شرایط جدید تیم های حاضر در لیگ دوازدهم خصوصا تیم ها ی که بعنوان مدعی وارد این کارزار می شوند ،  اقدام به تهیه این مطلب نموده که شما نیز می توانید نقطه نظرات خود را در مورد سوال های مختلف طرح شده  بیان نماید .


 ماحصل فعل وانفعالات فصل نقل وانتقالاتی برای تراکتور سازی چگونه بوده این سوالی است  که در دل خود سوالهای مختلفی نهفته دارد که بطور جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است  .
بازیکنان خروجی *    12 بازیکن 
امیر حسین صادقی ، سیاوش اکبر پور ، توزی رودریگو ، سیامک سرلک ، قاسم حدادی فر ، احمد آل نعمه ، فرزاد آشوبی ، داود دانشدوست ، علی علیزاده 9 بازیکنی بوده اند که یا بعنوان یار اصلی ویا تعویضی کم وبیش در ترکیب این تیم در طول فصل قرار گرفته بودند ، محسن دلواری ، مهرداد نوری و بهرام دباغ هم جدا شده هایی هستند که در بازی های رسمی حضور ی را تجربه نکرد ند . 
بازیکنان جدید  *   10 بازیکن 
محمد نصرتی ، محمد ایران پوریان ، مهدی کریمیان ، قاسم دهنوی ، سید مهدی سید صالحی 5 بازیکنی بوده اند که بعنوان سهمیه لیگ برتری  به همراه  آنسلمو گنزالس و ژائو ویلا و علیرضا جلیلی جزء خرید های تراکتور سازی محسوب می شوند ، ضمن انکه محمد عبادزاده ومهدی قریشی و علیرضا نقی زاد ه سه بازیکنان متولد 1371هستند که سهمیه امید هستند  .
مجموعه بازیکنان تراکتور سازی برای فصل 91- 92   *
در کنار فهرست ورودی  بازیکنان تراکتور سازی  بازیکنان زیر هم بدلیل تمدید ویا داشتن قرار داد دو ساله با این تیم کما کان جزء مجموعه این تیم بحساب می آیند ، نکته قابل توجه اینکه امسال بر خلاف سال گذشته اکثریت قرار داد های بازیکنان دوساله و بدون قید وبند تمدید تنظیم شده است .
 محسن فروزان ، مهدی ثابتی ، عقیل اعتمادی ،مرتضی اسدی ، فلویو لوپز ، مهدی کیانی ، مصطفی اکرامی ، سید محسن حسینی ، فردین عابدینی ، احسان حاج صفی ، میلاد فخر الدینی ، محمد ابراهیمی ومسعود ابراهیم زاده .
بهترین خرید فصل  *
با نگاهی به لیست ورودی های این تیم وبا رعایت سه طیف مطرح در بازار نقل وانتقالات فوتبال ایران  که عبارت بودند  از بازیکنان " شاخص  " خوب " معمولی  باید گزینه خوب را در کنار اسم قاسم دهنوی قرار داد که مد نظر خیلی از تیم های مطر ح کشور نیز بوده است .
 
علامت سوال  *
 
در مورد لیست  خرید های این فصل مورد ژائو ویلا ظاهرا برای تراکتوری ها مسئله ساز شده وهر چند بطوررسمی از طرف مسئولین این تیم فعلا موضع گیری نشده ولی خبر های مبنی بر دیپورت این بازیکن هم بگوش رسید آنهم در شرایطی که ژائو ویلا بمراتب رزومه بهتری نسبت به دیگر هم وطن خود آنسلمو دارد .
 
ترکیب 11 نفره تراکتور سازی  *
محسن فروزان – دروازه بان
 مصطفی اکرامی ، سید محسن حسینی ، مرتضی اسدی ، محمد نصرتی -  مدافعین 
 مهدی کیانی ، مهدی کریمیان -  دو هافبک دفاعی وبازیساز
  احسان حاج صفی ، قاسم دهنوی ، فلاوی لوپز  -  سه هافبک جلوی
سید مهدی سید صالحی   _ مهاجم هدف
این ترکیب که بر مبنای سیستم 4-2-3-1 استوار است با ترکیبی از بازیکنان فصل گذشته وجدید که به احتمال زیاد با کمترین تغییر در هفته های ابتدای مواجه خواهد شد پیش بینی شده است .
تراکتور سازی در سال گذشته اکثرا با سیستم 4، 4، 2 لوزی در مقابل حریفان قرار می گرفت و در نیمه های دوم این سیستم گاها تبدیل به سیستم 4، 3 ،3 می شد که طبیعتا با تغییر در نفرات داخل میدان نیز همراه  می شد .اگر سیستم مورد نظر تونی سرمربی تراکتور مبتنی بر بازی شناور باشد مطمئنا سیستم عملی وی همان 4 ،3،3 خواهد بود که می تواند نفرات دیگری را جایگزین کند .
( توضیحا پیش بینی ترکیب اولیه بر اساس آخرین وضعیت مصدومین این تیم ورعایت اصل هماهنگی که معمولا مورد نظر هر مربی است انتخاب شده است )

پدیده سال *
تراکتور سازی در فصل گذشته توانست محسن فروزان را بعنوان پدیده سال به تیم ملی معرفی کند ، با نگاهی به لیست 24 نفره این تیم  تنها سه بازیکن امید شانس کسب این عنوان در صورت قرار گرفتن در ترکیب 11 نفره را دارا هستند و ازجمع 21 نفره حاضر می توان به کسب بیشترین سهمیه بازیکن ملی پوش از تراکتور سازی نسبت به ادوار گذشته در جمع  ملی پوشان کشورمان امید وار شد . تراکتور سازی در طول فصل گذشته  معمولا 4 سهمیه ملی پوش را یدک می کشید ، در فصل جدید با حضور دهنوی وکریمیان این امار می تواند بیشتر شود .

نقاط قوت  *
تراکتور سازی در شرایطی قدم به چهارمین سال حضور دوباره خود در سطح اول فوتبال کشور می گذارد که روند تکاملی این تیم روند کاملا طبیعی وبدون بازگشت بوده است ، سال اول رتبه هفتم ، سال دوم رتبه پنجم وسال سوم رتبه دوم که بر خلاف سه تیم هم راه خود یعنی استیل آذین وشاهین بوشهر که همگام وارد لیگ برتر نهم شده بودند سرنوشتی متفاوتی را تجربه می کند .
 تراکتور سازی امسال در بازار نقل وانتقالات سر وصدایی به پا نکرد وبازیکن ستاره هم جذب ننمود ولی با نگاهی اجمالی به بازیکنان حاضر درخطوط مختلف  این واقعیت خود را نشان می دهد که تیمی یکدست وهم ترازرا در فصل جدید شاهد باشیم ،سرخپوشان تبریزی با اندوخته تجربه سه ساله  خود در لیگ برتر وحفظ استخوان بندی فصل گذشته امید های زیادی دارند که با افکار تونی اولویرا کماکان بعنوان یک مدعی وارد لیگ دوازدهم شوند.
یکی دیگر از نکات قوت تراکتور سازان خط میانی این تیم جای که بعنوان محور حرکتی محسوب می شود است که بازیکنان مطرحی همچون مهدی کیانی ، قاسم دهنوی ، فلاویو لوپز ،احسان حاج صفی ومهدی کریمیان و... قرار دارند وبرای هر تیمی داشتن چنین بازیکنانی یک نعمت بشمار می آید که می تواند بعنوان مرکز ثقل تاثیرات غیر قابل انکاری در سرنوشت این تیم هم بلحاظ دفاعی وهم بلحاظ تهاجمی داشته باشد
.در بیرون از مستطیل سبز ، تونی از قاره سبز مطمئنا با افکار وایده های فوتبال زیبا ، فوتبالی که احساس در آن کمتر دیده می شود ، فوتبال وایت بردی که سیستم و تاکتیک حرف اول وآخر را می زند وارد کشور ما شده تا بتواند هر آنچکه در طول عمر فوتبالی خود چه بعنوان بازیکن وچه به عنوان مربی تجربه کرده در طبق اخلاص قرار دهد .

نقاط ضعف  *
آنچکه می تواند حداقل در یک پرسه کوتاه مدت برای این تیم مشکل ساز شود همانا عدم شناخت لازم متقابل ، مربی از بازیکن و بازیکن از مربی وهم تیمی های  جدید که هر کدام دارای اخلاق وخصایص خاص خود هستند تا به خلق وخوی هم بلحاظ عملی در کوران بازی ها آشنا شوند طبیعتا زمان لازم را باید در نظر گرفت .
 مطلب اساسی و مهم دیگر مسئله هماهنگی تیمی است که بدلیل عدم حضور بازیکنان ملی پوش وخارجی در تبریز قبل از اردوی پاتالیا ، عملا 10 روز را این تیم درتبریز از دست داد ودر اردوی ترکیه نیز بگفته سر مربی این تیم مصدومیت ها اجازه استفاده از این فرصت را برای رسیدن هر چه بیشتر به هماهنگی تیمی از آنها گرفت وزمان لازم نیز وجود ندارد تا با برگزاری دیدار های تدارکاتی این قضیه جبران شود .
 نقطه ضعف تراکتور سازی همانا عدم هماهنگی نفرات اصلی می تواند باشد که کار هفته های آغازین را کمی سخت خواهد نمود ، هر چند تعدادی از اهل فن اعتقاد دارند که 6 هفته ابتدایی زمانی برای رسیدن به هماهنگی تیمی و خارج شدن از فشار دوران بدنسازی است ولی تیم های مدعی معمولا برای کندن از تیم های دیگر این فرصت را بهترین زمان می دانند تا تیم ها در قالب اصلی خود قرار گرفته وهماهنگ شوند باید امتیاز های لازم را جمع کرد .
نوع مطلب : ورزشی، 
برچسب ها :